Kadınlar Meclisi

Uçhisar Belediyesi Kadın Meclisi

Uçhisar’da yaşayan kadınların din, dil, ırk, kültür, sınıf, eğitim ve düşünce farkı gözetmeksizin kent içinde yaşayan tüm kadınların kent yönetiminde ve karar alma süreçlerinde daha aktif bir rol almalarını, demokratik katılımın ve katılımcı yapının güçlendirilmesini hedefleyen; doğrudan katılıma dayanan gönüllülük esasına dayalı olarak kadınlardan oluşmuş bir yapıdır.
Kadın Meclisi ile beldede yaşayan değişik kesimlerden Kadınların kolektif çalışma ve ortak karar alma anlayışı içerisinde bir araya gelmesi hedeflenmektedir. Böylece;
a.Uçhisarlı kadınların, belde yönetimine aktif olarak katılıp kendileri ve kentle ilgili sorunlarının çözümünde rol almalarını ve kadınların yönetime katılmasında kurumsallaşmayı sağlamak.
b. Demokratik katılımcı mekanizmaların güçlendirilmesine, sağlıklı kent yaratma sürecinde tarafların katılımına, bir arada olmanın ve sürekliliğin sağlanacağı organizasyonların oluşturulmasına katkıda bulunmak.
c.Uçhisar’ı ve kadınları ulusal, uluslararası ve kent düzeyinde temsil etmek.
d.Kadınların kentsel kimlik ve aidiyet bilincini geliştirmek.
e.Kadınların bireysel inisiyatiflerini geliştirmek.
f.Kadınların çağdaş yaşamda girişimci ve dinamik kimliklerini geliştirerek bilimsel, teknolojik, sosyal ve sanatsal gelişime ve değişime açık özgür düşünen, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, araştıran, üreten, topluma, ülkesine ve dünyaya yararlı bireyler olarak desteklenmesine ve cesaretlendirilmesine katkıda bulunmak.
g. Kadınların dayanışma ve paylaşıma yönelik “ortaklık” bilinci içinde yaşaması için ortam hazırlamak ve kadınlara birlikte çalışma alışkanlığı kazandırmak,
h. Kadınların dinamizmini ve enerjisini kanalize edeceği uğraş ve ilgi alanları yaratmak, bu konuda Uçhisarlı kadınları içine alan eylem planları düzenlemek.
i. Kaliteli ve yaşanabilir bir kent yönetiminde kadınların aktif rol alması, yaşadıkları toplum sorunlarına ilişkin politikalar ve çözüm önerileri geliştirmek amaçlanmıştır.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

DUYURULAR

Değerli halkımız; Beldemizle ilgili her türlü istek, şikayet ve önerilerinizi Beyaz Masaya yazarak bize ulaştırabilirsiniz.


Göndermiş olduğunuz mesajlar Beyaz Masa ve halkla ilişkiler müdürlüğü tarafından incelenerek en kısa zamanda dönüş yapılacaktır.

Adınız Soyadınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Konu

İletiniz

captcha

Anketlerimiz

Sitemizin hızını nasıl buluyorsunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Mart 2019
P S Ç P C C P
« Şub    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Nevşehir için hava durumu

NEVSEHIR

 

Site Ziyaretçi Sayısı