Kardeş Şehir Cadaujac

Uçhisar ve Cadaujac Belediyesi, kardeş şehir protokolü imzaladı.

Uçhisar Belediyesi’nde düzenlenen imza törenine Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Cadaujac Belediye Başkanı Francis Gazeau, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici, iki belediyenin belediye meclis üyeleri, Uçhisar Belediyesi Kadın Konseyi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, kardeş şehir protokolünü imzalamaktan büyük mutluluk ve gurur duyduğunu belirterek, dostluğa atılan ilk adımın hayırlı olmasını diledi.

Karaaslan, “İlk olarak onlar buraya teşrif etmişlerdi, sonra biz Fransa’ya gittik. Daha sonra okul çağındaki çocuklarımızın geliş gidişi başlayacak. Kültür alışverişimizi, folklorumuzu, iş yapabilirliğimizi ve birçok ortak paydayı ortaklaşa yürüteceğiz. Dünyanın değişik ülkelerinde değişik şehirlerimiz, değişik beldelerimiz kardeş kent projeleri uyguladılar ancak bunların somut sonuçlarını Türkiye üzerinde, toplumumuz üzerinde, kendimiz üzerinde hissedemedik. İşte biz bunu hissettireceğiz inşallah” diye konuştu.

 

Cadaujac Belediye Başkanı Francis Gazeau da, Uçhisar’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, Türkiye’nin dünyadaki en güzel ülkelerden biri olduğunu ve bu özelliğini yitirmemesi gerektiğini söyledi.

Uçhisar’ın da dünyadaki en güzel kasabalardan birisi olduğunu belirten Gazeau, bunun daha da üzerinde bu yakınlık, bu sıcakkanlılık, insanların yakınlığı, Cadaujac halkı adına bizi çok mutlu etti dedi.

Uçhisar’ın ve Cadaujac’ın dünyaya açılmasını ve ışık yaymasını istediğini kaydeden Gazeau, şöyle devam etti: “Bu iki küçük kasabanın dünyaya açılmasını ve ışık yaymasını istiyorum. Çocuklarımıza, bizden sonra gelecek nesillere kaybolan değerlerimizi tekrar tanıtmak ve yaşatmak için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Şuan ki imza sadece imza olarak kalacak ama yapmak istediğimiz her şeyi yapmak için çalışacağız. Sizin burada Fransız vatandaşlara gösterdiğiniz ilgiyi ya da Fransız vatandaşların size gösterdiği ilgiyi encümen üyelerimle en güzel şekilde değerlendireceğiz. Ama yapacağımız işler sadece imzada kalmayacak gerçekte bunları yaşatarak, yaparak, uygulamayarak yaşamaya çalışacağız. Bu iki küçük kasabadan çıkan sağlam direkler üzerine kurulan inşaatın inşallah devamı gelecek ve küçük kasabalardan neler çıkabileceğini dünyaya göstereceğiz.”

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

DUYURULAR

Değerli halkımız; Beldemizle ilgili her türlü istek, şikayet ve önerilerinizi Beyaz Masaya yazarak bize ulaştırabilirsiniz.


Göndermiş olduğunuz mesajlar Beyaz Masa ve halkla ilişkiler müdürlüğü tarafından incelenerek en kısa zamanda dönüş yapılacaktır.

Adınız Soyadınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Konu

İletiniz

captcha

Anketlerimiz

Sitemizin hızını nasıl buluyorsunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Mart 2019
P S Ç P C C P
« Şub    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Nevşehir için hava durumu

NEVSEHIR

 

Site Ziyaretçi Sayısı